Fundacja Między Słowami istnieje od 2008 roku miedzy innymi z inicjatywy aktora Marcina Kwaśnego. Celem Fundacji jest powołanie do życia Teatru Praskiego na warszawskiej Pradze oraz promocja młodej, polskiej kultury.

Budynek przy ul. Kępnej 6, który fundacja chciała zaadoptować do warunków teatralnych okazał się mieć wadę prawną w postaci nieuregulowanego statusu prawnego ziemi co spowodowało odstąpienie fundacji od jego dzierżawy. To jednak nie zniechęciło władz fundacji do podjęcia dalszych inicjatyw. Pod szyldem Teatru Praskiego Fundacja zaczęła produkcję teatralną na mapie niemalże całej Warszawy.

Dzięki działalności fundacji na przestrzeni sześciu lat powstało sześć premier teatralnych, z czego cztery z nich to polskie prapremiery. Jako pierwsi w Warszawie dzięki współpracy z firmą Lidex zorganizowaliśmy spektakle dla osób niewidomych i niedowidzących opatrzone audiodeskrypcją. Zapraszani byliśmy na szereg festiwali, graliśmy w kilkunastu miejscach w Warszawie, m.in: w Teatrze Ochoty, Klubie Dowództwa Garnizonu Wojska Polskiego, Bielańskim Ośrodku Kultury, Klubie Kultury na Saskiej Kępie. Fundacja współpracowała z szeregiem wybitnych artystów i twórców, m.in Rafałem Olbińskim, Markiem Koterskim, Łukaszem Palkowskim, Dorotą Williams.

Od roku 2014 Fundacja rozszerzyła swą działalność o produkcję filmową. Jej pierwszą produkcją jest pełnometrażowy debiut filmowy Konrada Łęckiego pt. 'Wyklęty’, opowiadający historię żołnierzy niezłomnych walczących z reżimem komunistycznym po wojnie.

Premiery filmu odbyły się 28 lutego 2017 r. w Warszawie i 3 marca 2017 r. w Kielcach.