MECENAT FILMU „WYKLĘTY”

Fundacja artystyczna „Między Słowami” założona przez aktora Marcina Kwaśnego i działająca na rynku od 2008 roku jest producentem filmu o polskim podziemiu antykomunistycznym pt.”Wyklęty” w reżyserii Konrada Łęckiego. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w 2014 roku, kolejne odbędą się w roku 2015. Premiera filmu przewidziana jest na rok 2016.

Proponujemy Państwu tytuł Mecenasa filmu „Wyklęty” w zamian za wsparcie finansowe naszej produkcji. Jesteśmy przekonani, że udział w produkcji filmu przyczyni się do wzmocnienia pozycji Państwa firmy jako Mecenasa polskiej kultury. Oferujemy wyłączność branżową.

Temat Żołnierzy Wyklętych powraca do debaty publicznej i wzbudza duże zainteresowanie mediów. Sądzimy zatem, że film ma ogromny potencjał festiwalowy i kinowy. Film będzie brał udział w festiwalach polskich i międzynarodowych,wejdzie do dystrybucji kinowej,następnie zostanie wydany na dvd i sprzedany do telewizji.

INFORMACJE O FILMIE WYKLĘTY

Wyklety Fundacja Między Słowami„Wyklęty” opowiada o prawdziwych wydarzeniach. Bohaterami filmu są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie ci mimo olbrzymiej przewagi resortu bepieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę. Większość zginęła, a pamięć o nich została przez reżimowych historyków zakłamana. Do dzisiaj w wielu kręgach – w tym opiniotwórczych – uważani są za bandytów. – Będzie to opowieść o naprawdę Fundacja Miedzy Slowami Wytrudnych czasach, akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40-tych – mówi autor scenariusza i reżyser Konrad Łęcki – chcemy wreszcie rzetelnie opowiedzieć o żołnierzach antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, których dzisiaj potocznie określa się mianem ,,Żołnierzy Wyklętych”. Chcemy pokazać dramatyzm ich sytuacji – dodaje reżyser, który zapowiada, że w filmie będą też odniesienia do czasów współczesnych.

WARUNKI WSPÓŁPRACY – PAKIET SPONSORSKI

1. Tytuł Mecenasa Filmu.
2. Planszę sponsorską w czołówce filmu.
3. Informację o Państwa mecenacie i logo we wszystkich materiałach promujących nasze działania.
4. Informację o Państwa mecenacie i logo na stronie Filmu oraz w informacjach rozsyłanych do mediów.
5. Możliwość ekspozycji Państwa banerów i materiałów promocyjnych w trakcie konferencji prasowej i premiery Filmu.
6. Możliwość ekspozycji Państwa banerów i materiałów promocyjnych podczas kilkudziesięciu spotkań z udziałem twórców i aktorów w Polsce i pokazów zagranicznych.
7. Pulę 10 podwójnych zaproszeń na premierę.
8. Organizację specjalnych pokazów Filmu dla Państwa Gości.

Szczegóły oferty do uzgodnienia. Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie.
Kontakt:
Dorota Bogucka, Fundacja Między Słowami tel. 501 150 379, mail: [email protected]

TWÓRCY FILMU

Scenariusz i reżyseria: Konrad Łęcki
Obsada: Marcin Kwaśny, Janusz Chabior, Leszek Teleszyński, Olgierd Łukaszewicz, Marek Siudym, Piotr Cyrwus, Ignacy Gogolewski, Hanna Świętnicka, Robert Wrzosek, Jarosław Witaszczyk, Wojciech Niemczyk, Andrzeja Plata, Łukasz Pruchniewicz, Krzysztof Grabowski, Michał Węgrzyński, Andrzej Cempura, Edward Janaszek, Artur Słaboń, Mirosław Bieliński, Dawid Złobiński, Beata Pszeniczna, Agata Sobota, Zdzisław Reczyński, Ewa Pająk, Lech Sulimierski, Michał Rykowski, Grzegorz Kowalczyk, Maciej Rayzacher.
Zdjęcia: Karol Łakomiec
Oświetlenie: Mikołaj Paprocki
Dźwięk: Krzysztof Owczarek
Kierownicy produkcji: Anna Janik, Ludwig Piotrowski
Kierownik planu: Paweł Dudzik
Producent: Fundacja Między Słowami

NOTY BIOGRAFICZNE TWÓRCÓW

„Wyklęty” jest debiutem długometrażowym Konrada Łęckiego (ur. 1976 r., absolwent Akademii Filmu i Telewizji), który do tej pory zrealizował etiudy filmowe – wielokrotnie nagradzane „Grudniowe rozmowy” oraz „Imperatora”. Najgłośniejsza z nich ,,Pre Mortem” opowiada historię polskich oficerów zamordowanych w Katyniu. Obraz, w którym wystąpili m.in. Beata Tyszkiewicz, Marcin Kwaśny, Paweł Deląg, Anna Czartoryska, Marcin Troński i Anna Janik, zakwalifikował się na ubiegłoroczny Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w kategorii filmu studenckiego. Był również prezentowany w ramach Panoramy Kina Polskiego na Festiwalu Filmowym Camerimage w Bydgoszczy i Festiwalu Kina Polonijnego w Chicago. Film 13 kwietnia 2014r.był emitowany w TVP Historia.

Marcin Kwaśny – aktor, scenarzysta, reżyser teatralny. Ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie w 2002 r.W trakcie studiów otrzymał prestiżowe stypendium Katarzyny Frank-Niemczyckiej. Od 2003 r. aktor stołecznego w Warszawie.
Zdobywca m.in.: wyróżnienia „Opus Film” na XX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2002r.), wyróżnienia na Ogólnopolskim Festiwalu Komedii „Talia” w Tarnowie za monodram Marka Koterskiego „Nienawidzę” (2004), Grand Prix na IV Festiwalu Sztuki Słowa „Verba Sacra” w Poznaniu (2004), głównej nagrody aktorskiej za rolę w filmie „Rezerwat” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Golden Brig” w Odessie (2008r.), nagrody za scenariusz (wraz z Łukaszem Palkowskim) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Krajów Nadbałtyckich w Swietłogorsku (2008). Jako reżyser debiutował spektaklem „Wariactwa według Czechowa” (maj 2009r.). Jest współautorem wraz z Marcinem Skórą sztuki „Kto dogoni psa?” i producentem spektaklu pod tym samym tytułem, którego premiera w reżyserii Marka Stacharskiego odbyła się w październiku 2009 r. w Teatrze Ochoty. W 2011 wyreżyserował spektakle „Hiob” i „Życie w zasięgu ręki”. W 2012 r. wyprodukował swój monodram „Rozkwaś Polaka!”, który został zaproszony do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu. Od 2014 roku gra gościnnie na deskach Teatru Polskiego w Warszawie w spektaklu „Król Lear” Shakespeare w reżyserii Jaquesa Lassall’a. Szerszej widowni znany z takich seriali jak: Wiadomości z drugiej ręki, Szpilki na Giewoncie, Klan. Założyciel i członek rady Fundacji Między Słowami.