WŁADZE FUNDACJI

Marcin Kwaśny

Marcin Kwaśny, Rada Fundacji

Ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2002) uzyskując w trakcie studiów prestiżowe stypendium Katarzyny Frank-Niemczyckiej.
Aktor stołecznego Teatru Kwadrat (od 2002). Zdobywca wielu nagród aktorskich i wyróżnień, m.in.: wyróżnienia „Opus Film” na XX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2002), wyróżnienia na Ogólnopolskim Festiwalu Komedii „Talia” w Tarnowie za monodram Marka Koterskiego „Nienawidzę” (2004), Grand Prix na IV Festiwalu Sztuki Słowa „Verba Sacra”, a w Poznaniu (2004), głównej nagrody aktorskiej za rolę w filmie „Rezerwat” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Golden Brig” w Odessie (2008), nagrody za scenariusz (wraz z Łukaszem Palkowskim) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Krajów Nadbałtyckich w Swietłogorsku (2008).
Jego debiutem w Teatrze Telewizji był spektakl „Edward II” Marlowa w reż.Macieja Prusa (2002) . Zagrał kilkadziesiąt ról epizodycznych, kilkanaście drugoplanowych i kilka głównych w filmach polskich i zagranicznych, w tym.m.in Rezerwat, Wszyscy jesteśmy Chrystusami, Polowanie na Anglika, Patagonia, Aglaja.
Szerszej publiczności znany z takich seriali jak Mrok, Na kocią Łapę, Szpilki na Giewoncie, Klan.
Jako reżyser debiutował spektaklem „Wariactwa według Czechowa” (maj 2009). Razem z policjantem Marcinem Skórą napisał sztukę teatralną pt.”Kto dogoni psa?”, którą wyprodukował i wystawił w teatrze Ochoty w Warszawie (październik 2009). Od roku 2014 gościnnie występuje na deskach Teatru Polskiego w Warszawie w spektaklu „Król Lear” Williama Shakespeare’a w reżyserii Jaquesa Lassalle’a.
Założyciel fundacji „Między Słowami”, zasiada w jej radzie, która jest jej organem nadzorczym.

Dorota Bogucka, Prezes Fundacji

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz podyplomowych studiów europejskich na Uniwersytecie Warszawskim, a także podyplomowych studiów PR na Uniwersytecie w Leiden (Holandia). W 2009 r. ukończyła Warsztaty Krytyki Teatralnej organizowane przez Polski oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyki Teatralnej.
Od stycznia 2010 Prezes Fundacji Między Słowami, wcześniej zasiadała w zarządzie Fundacji. PR Manager Teatru Praskiego.
Pracowała w Biurze Prasowym Rządu (dzisiejszy CIR), gdzie kierowała działem wydawniczym. Od kilkunastu lat zajmuje się dziennikarstwem i publicystyką ekonomiczną, m.in. w: „Gazecie Prawnej”, „Życiu”, „Sukcesie” oraz „Gazecie Bankowej”, gdzie zadebiutowała w 1997 r., a następnie pełniła funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Redaktor naczelna pism: „Europlan”, „Eurofakty”, portalu „Zarządzanie Ryzykiem”, zastępca redaktora naczelnego „Przeglądu Technicznego”. Współpracowała m.in. z Telewizją Polską („Delegacja”), firmą producencką Digital Broadcast, „Zwierciadłem”, portalem onaonaona. Współtworzyła Klub Dziennikarzy Biznesowych przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Wybrana na przewodniczącą Sądu Koleżeńskiego Warszawskiego Oddziału SDP. Dwukrotnie zasiadała w Jury konkursu o nagrodę im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Dorota Bogucka
Klaudia Kwaśny

Klaudia Kwaśny, Członek Zarządu

Śpiewaczka (sopran) - rozpoczęła edukacje muzyczną w klasie fletu p. Aleksandry Zienkiewicz w Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie. O wyborze kierunku studiów zadecydowała pasja śpiewu chóralnego i solistycznego. W 2009 roku podjęła studia w Royal Conservatoire of Scotland w Glasgow w Szkocji pod kierownictwem prof. Helen Lawson. Już od pierwszego roku brała udział w licznych konkursach szkoły i miała zaszczyt reprezentować konserwatorium w państwowym konkursie Junior Kathleen Ferrier.

Podczas studiów Klaudia współpracowała ze Szkocką Operą Narodową m.in. przy produkcjach oper takich jak: Przygody Liska Chytruska L. Janáčeka czy Koronacji Popei C. Monteverdiego. W 2014 roku otrzymała stypendium Dewer Arts Award oraz stypendium Konserwatorium na kontynuację studiów w studium operowym im. Alexandra Gibsona w Glasgow. W tym samym czasie rozpoczęła współpracę z mezzosopranistką Clare Shearer. Jej repertuar operowy powiększył się o takie role jak: Adina w L'elisir d'amore, Marcellina w Fidelio, Nanetta w Falstaff, Ninetta w La Gazza Ladra, Barberina w Le nozze di Figaro oraz Despina w Cosi fan tutte.

W 2015 roku Klaudia wygrała konkurs pieśni im. Tony and Tania Webster. W swoim dorobku ma również złoty medal szkockiej pieśni William Allan Prize i wyróżnienie na ogólnopolskim konkursie w Drezdenku. Była finalistką międzynarodowego konkursu im. Ady Sari.

Dariusz Gabryelewicz, Członek Zarządu